Idealne meble do restauracji – jak je wybrać?

Meble do restauracji i w plener

Prawidłowy wystrój i umeblowanie Twojej restauracji to elementy równie ważne, co dobrze wyszkolona obsługa i kuchnia, która trafi w podniebienia wszystkich klientów. Na temat mebli, restauratorzy mają szerokie pole do popisu. To, jaki wystrój sali zaproponują, będzie miało ogromny wpływ na to, jak postrzegana będzie restauracja przez klientów. Jak to się mówi: jemy również oczami i nie musi się to wiązać tylko z tym, co mamy obecnie na talerzu. Meble do restauracji mają być ładne.

Idealna sala restauracyjna

Meble restauracyjne to głównie stoły i krzesła, ale nie możemy też zapominać, a pozostałych atrybutach, gdyż sala restauracyjna wyposażona jedynie w krzesła i stoliki, przypominać będzie bardziej stołówkę szkolną niż szanującą się restaurację, do której klienci będą z chęcią przychodzić. Centralnym elementem większości restauracji jest bar. Warto zadbać o to, aby pasował on do reszty, a może nawet był motywem przewodnim całej charakteryzacji. To właśnie w tym miejscu klienci będą wodzić wzrokiem za kelnerami, oglądać, jaki alkohol stoi na pułkach i jakie obrazy wiszą na ścianach.

Najważniejszy jest styl

Nie można zapominać też o reszcie lokalu. Ściany wyposażone w obrazy też mogą być monotonne i tendencyjne. Sprytnie ulokowana szafka, kredens, bądź klasyczne pianino dodają uroku i urozmaicają wystrój. Trzeba pamiętać o tym, aby meble restauracyjne zostały dobrane w odpowiedni sposób. Stolik z kuchni babci prawie nigdy nie skomponuje się z pozłacanymi fontannami.

Meble cateringowe

Kolejnym ważnym elementem wystroju są stoły cateringowe, które na sali pojawiają się okazjonalnie. Szczególnie tutaj trzeba zadbać o to, aby pasowały one do reszty mebli restauracyjnych. Jeżeli natomiast używamy stołów w plenerze, warto zadbać o to, aby dobrać odpowiedni mebel do charakteru obsługiwanej imprezy. Niezwykle popularne wśród restauratorów są składane stoły cateringowe. Taki mebel może zostać skondensowany do wielkości walizki, co zdecydowanie ułatwia jego przenoszenie. Ten rodzaj mebli dzieli się najczęściej na te do stosowania, wewnątrz ale i na zewnątrz podczas imprez plenerowych, festynów, koncertów czy pikników.

Zadbaj o estetykę

Materiały, z których wykonane są stoły, pozostają najczęściej odporne na brud i anomalie pogodowe. Mimo wszystko warto zadbać o odpowiednie nakrycie stołu. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o zniszczenia, ale o walory estetyczne. Stoły cateringowe wykonane są w taki sposób, aby ich rozkładanie było wygodne, ale i kontraktacja pozostawała stabilna przez cały czas. Dzięki wysokiej jakości taki mebel może posłużyć przez długi okres i być odpowiednim towarzyszem na każdą okazję.

>>Jak wybrać szafy biurowe? Na co zwrócić uwagę?

About the author : admin